12 دستورالعمل تمیز کردن فرش خانه:

1. جوش شیرین و پودر بوراکس:

بوراکس یک پاک کننده سازگار با محیط زیست است که به طور موثر لکه ها را از بین می برد و ذرات گرد و غبار را از روی فرش پاک می کند. جوش شیرین که یک جاذب عالی بو است، بو را از بین می برد و فرش را طراوت می بخشد. تنها چیزی که برای تهیه این پاک کننده نیاز دارید یک فنجان جوش شیرین، 1 فنجان پودر بوراکس، 1 قاشق غذاخوری سبزیجات خشک و چند قطره روغن است.

2. جوش شیرین و سرکه سفید:

مخلوطی از سرکه سفید و جوش شیرین یک پاک کننده عالی است. این دو عنصر دارای خواص شیمیایی متفاوتی هستند. سرکه اسیدی است، در حالی که جوش شیرین خنثی است. وقتی با هم مخلوط شوند دی اکسید کربن تولید می کنند. که حباب های منحصر به فرد و پاک کننده ای ایجاد می کند. علاوه بر این دو ماده، به مایع ظرفشویی معمولی و آب داغ نیز نیاز دارید. همچنین می توانید از جوش شیرین و آب داغ برای تمیز کردن فرش استفاده کنید.

3. سرکه و آب داغ:

سرکه به طور طبیعی بسیار اسیدی است و آن را به ترکیبی عالی برای تمیز کردن فرش تبدیل می کند. بوی نامطبوع را از بین می برد و همچنین آلودگی و لکه را از بین می برد. می توانید از سرکه به صورت خالص یا مخلوط با آب گرم استفاده کنید، به دلیل ساختار بسیار اسیدی آن، ابتدا آن را روی قسمتی از فرش خیس تست کنید و سپس روی کل فرش بریزید.

4. آب لیمو و پراکسید هیدروژن:

این فرش شوی خانگی نه تنها به راحتی ساخته می شود، بلکه موثر است. پراکسید هیدروژن یک سفید کننده عالی است که از اکسیژن برای شکستن پیوند بین باکتری ها، خاک و سطح فرش استفاده می کند. افزودن چند قطره لیمو به این مایع محلول را تقویت می کند و در نتیجه ذرات چسبنده را از بین می برد. به فرش کمک می کند.

5. ذرت، جوش شیرین و برگ بو:

جوش شیرین موجود در آن دارای خاصیت جذب لکه و لکه بر قوی است و برگ های رایحه آن فرش ها را بی بو می کند زیرا در تهیه این پاک کننده از هیچ محصول مایعی استفاده نشده است. یکی از بهترین شوینده های فرش خانگی است. همچنین می توانید از جوش شیرین، نشاسته ذرت و پودر تالک معطر به عنوان پاک کننده فرش استفاده کنید.

6. آمونیاک و سرکه:

آمونیاک یک پاک کننده ارگانیک و طبیعی است، اما می تواند رنگ فرش را تغییر دهد، بنابراین قبل از استفاده آن را امتحان کنید. بوی آن همچنین می تواند باعث ایجاد مشکل در ادرار حیوانات خانگی شود، بنابراین هنگام استفاده از آمونیاک حتما از آن استفاده کنید، اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. مخلوط سرکه و آمونیاک یک راه حل عالی برای تمیز کردن و سرکه است، لکه ها و بو را از بین می برد.

7. سرکه و پراکسید هیدروژن:

ترکیب این دو ماده به از بین بردن میکروب ها و سایر باکتری های عفونی کمک می کند. علاوه بر این در پاکسازی لکه ها، تمیزکردن فرش و از بین بردن بو موثر است. این مخلوط در صورت استنشاق بسیار مضر است، پس در استفاده از آن احتیاط کنید. پراکسید هیدروژن یک ماده سفید کننده است که بدون آسیب رساندن به رنگ فرش، لکه های فرش را از بین می برد و سفید می کند. سرکه به عنوان یک محصول طبیعی برای تمیز کردن فرش استفاده می شود.

8. سرکه سفید، نمک و روغن:

سرکه سفید دارای خواص اسیدی قوی است، بنابراین می تواند لکه های قوی ناشی از حیوانات خانگی شما را از بین ببرد. هر پارچه ای برای استفاده مناسب است. خواص با طراوت آن با افزودن روغن افزایش می یابد. این روغن همچنین با میکروب ها و باکتری های موجود در فرش مبارزه می کند. نمک موجود در این پاک کننده در از بین بردن لکه های آب آلبالو و امثال آن بسیار موثر است، یکی از معروف ترین شوینده های فرش خانگی است، زیرا تمیزی و بوی مطبوع را به ارمغان می آورد. در عوض، سرکه سفید را می توان با صابون مایع و آب گرم ترکیب کرد تا نوعی پاک کننده فرش درست شود.

9. شکر قهوه ای و پوست لیمو:

شکر قهوه ای و پوست لیمو در کنار هم بهترین پاک کننده فرش خانه هستند. این پاک کننده سازگار با محیط زیست و همچنین غیر سمی است. پوست لیمو در کنار تمیز کردن فرش باعث خوشبو شدن آن نیز می شود. شکر قهوه ای نیز آن را خوشبو می کند.

10. جوش شیرین، سرکه و پراکسید هیدروژن:

این پاک کننده برای از بین بردن لکه و بوی ادرار سگ بسیار مفید است. اگر قسمتی از فرش که سگ در آن ادرار کرده هنوز مرطوب است، کمی حوله کاغذی روی محل مرطوب قرار دهید تا ادرار را جذب کند. از این مخلوط برای تمیز کردن آن استفاده کنید. مایع ظرفشویی معمولی را می توان با پراکسید هیدروژن مخلوط و استفاده کرد.

11. پودر بوراکس و سرکه:

پودر بوراکس یکی از اصلی ترین شوینده های فرش خانگی است و به دلیل اینکه فسفات و کلر ندارد، بسیار دوستدار محیط زیست است و مطمئناً کک ها را از بین می برد و ماده ای عالی برای از بین بردن سوسک های فرش است. با ایجاد کم آبی و خاصیت ضد باروری، فرش را بدون عفونت تمیز می کند. برای این روش به پودر بوراکس، سرکه، کمی نمک، جاروبرقی و بخارشوی نیاز دارید. از بوراکس و جوش شیرین نیز می توان به صورت ترکیبی برای از بین بردن بوی بد فرش استفاده کرد.

12. گلیسیرین و بی کربنات سدیم:

گلیسیرین به شکل خالص خود اسیدی محلول و قابل جذب است و به همین دلیل در از بین بردن لکه ها بسیار موثر است.